«فروشنده» اصغر فرهادی اسکار گرفت

«فروشنده» اصغر فرهادی اسکار گرفت

اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی به فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی رسید.
مجله اینترنتی پیشامد: اصغر فرهادی برای دومین بار سینمای ایران را صاحب جایزه اسکار کرد. او که پیش از این با فیلم جدایی نادر از سیمین توانسته بود اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی را به دست بیاورد، در هشتاد و نهمین مراسم اسکار توانست با فیلم فروشنده به این جایزه را از آن خود و سینمای ایران کند

متن نامه اصغر فرهادی كه توسط انوشه انصارى خوانده شد:

افتخار بزرگی است که برای دومین بار، این جایزه باارزش را دریافت می کنم. دوست دارم که از اعضای آکادمی، تهیه کننده های فیلمم و سایر نامزدهای فیلم خارجی تشکر کنم. غیبت من به خاطر مردم کشورم و شهروندان ۶ کشور دیگری است که به خاطر قانون غیرانسانی ممنوعیت سفر به آمریکا، مورد بی احترامی قرار گرفته اند.

در تصویر «انوشه انصاری» و «فیروز نادری» را مشاهده می کنید که به نمایندگی از اصغر فرهادی در مراسم حضور یافته اند.

توییت ظریف: به عوامل فیلم فروشنده برای کسب اسکار و ایستادن در مقابل " ممنوعیت ورود مسلمانان" افتخار میکنم. ایرانیان ارائه دهنده فرهنگ و تمدنی هزاران ساله اند.

‌فهرست برندگان نهایی هشتاد ونهمین دوره این جوایز سینمایی به شرح زیر می باشد:

** بهترین فیلم بلند

نامزدها: «ورود»، «حصارها»، «ستیغ اره‌ای»، «اگر سنگ ببارد»، «چهرههای پنهان»، «شیر»، «لالا لند»، «منچستر کنار دریا»، «مهتاب»

برنده: مهتاب

** بهترین کارگردانی

نامزدها: «دمین شزل» (لالا لند)، «بری جنکینز» (مهتاب)، «کنت لونرگان» (منچستر کنار دریا)، «دنیس ویلنوو» (ورود)، «مل گیبسون» (ستیغ‌ اره‌ای)

برنده: دمین شزل (لالا لند)

** بهترین بازیگر نقش اول مرد

نامزدها: «کیسی افلک» (منچستر کنار دریا)، «اندرو گارفیلد» (ستیغ اره‌ای)، «رایان گاسلینگ» (لالا لند)، «ویگو مورتنسن» (کاپیتان فنتستیک)، «دنزل واشنگتن» (حصارها)

برنده: کیسی افلک (منچستر کنار دریا)

** بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها: «ایزابل هوپر» (او)، «روث نگا» (دوست داشتن)، «ناتالی پورتمن» (جکی)، «اما استون» (لالا لند)، «مریل استریپ» (فلورنس فاستر جنکینز)

برنده: اما استون (لالا لند)

** بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: «ماهرشالا علی» (مهتاب)، «مایکل شنن» (حیوانات شبانه)، «هیو گرانت» (فلورنس فاستر جنکینز)، «لوکاس هج» (منچستر کنار دریا)، «دو پتال» (شیر)

برنده: ماهرشالا علی (مهتاب)

** بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: «وایولا دیویس» (حصارها)، «میشله ویلیامز» (منچستر کنار دریا)، «نائومی هریس» (مهتاب)، «نیکل کیدمن» (شیر)، «اوکتاویا اسپنسر» (چهره‌های پنهان)

برنده: وایولا دیویس (حصارها)

** بهترین فیلم غیرانگلیسی

نامزدها: «فروشنده» (ایران)، «تونی اردمن» (آلمان)، «تنا» (استرالیا)، «مردی به نام اُو» (سوئد)، سرزمین من (دانمارک)

برنده: فروشنده (ایران)

** بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها: «ورود»، «حصارها»، «چهره‌های پنهان»، «شیر»، «مهتاب»

برنده: مهتاب

** بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها: «اگر سنگ ببارد»، «لالا لند»، «خرچنگ»، «منچستر کنار دریا»، «زنان قرن بیستم»

برنده: منچستر کنار دریا

** بهترین مستند بلند

نامزدها: «آتش در دریا»، «من سیاه تو نیستم»، «زندگی انیمیشن»، «اُ.جی: ساخت آمریکا»، «سیزدهمین»

برنده: «اُ.جی: ساخت آمریکا»

**بهترین انیمیشن بلند

نامزدها: «زوتوپیا»، «مائونا»، «زندگی من به عنوان یک کدو سبز»، «لاک‌پشت قرمز»، «کوبو و دو رشته»

برنده: «زوتوپیا»

** بهترین تدوین

نامزدها: «ورود»، «ستیغ اره‌ای»، «اگر سنگ ببارد»، «لالا لند»، «مهتاب»

برنده: ستیغ اره ای

** بهترین موسیقی متن

نامزدها: «جکی»، «لالا لند»، «شیر»، «مهتاب»، «مسافران»

برنده: لالالند

** بهترین ترانه

نامزدها: «لالا لند»، «جیم: داستان جیمز فولی»، «ترولز»، «مائونا»

برنده: لالالند

** بهترین فیلم‌برداری

نامزدها: «ورود»، «لالا لند»، «شیر»، «مهتاب»، «سکوت»

برنده: لالالند

** بهترین طراحی لباس

نامزدها: «متفقین»، «هیولاهای شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها»، «فلورنس فاستر جنیکنز»، «جکی»، «لالا لند»

برنده: هیولاهای شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها

** بهترین چهره‌آرایی

نامزدها: «مردی به نام اُو»، «آنسوی سفر ستاره‌ای»، «جوخه انتحار»

برنده: جوخه انتحار

** بهترین طراحی تولید

نامزدها: «ورود»، «هیولاهای شگفت‌انگیز و زیستگاه آنها»، «دورد بر سزار»، «لالا لند»، «مسافران»

برنده: «لالا لند»

** بهترین تدوین صدا

نامزدها: «ورود»، «دیپ‌واتر هاریزون»، «ستیغ اره‌ای»، «لالا لند»، «سالی»

برنده: ورود

** بهترین میکس صدا

نامزدها: «ورود»، «ستیغ اره‌ای»، «لالا لند»، «روگ وان»، «۱۳ ساعت»

برنده: ستیغ اره‌ای

** بهترین جلوه‌های ویژه بصری

نامزدها: «دیپ واتر هاریزون»، «دکتر استرنج»، «کتاب جنگل»، «کوبو و دو رشته»، «روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان»

برنده: کتاب جنگل


** بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: «دشمنان داخلی»، «زنان و TGV»، «شب‌های خاموش»، «آواز»، «تایم‌کد»

برنده: آوازخواندن

** بهترین فیلم کوتاه انیمیشن

نامزدها: «وایشای نابینا»، «زمان قرضی»، «شراب و سیگار»، «مروارید»، «فلوت‌زن»

برنده: فلوت‌زن

** بهترین مستند کوتاه

نامزدها: «افراطگرا»، «۴.۱ مایل»، «ویلون جو»، «واتانی سرزمین من»، «کلاه سفیدها»

برنده: کلاه‌سفیدها

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
    heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
    winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
    worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
    expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
    disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
    joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
    sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
    neutral_faceno_mouthinnocent
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود